Jasełka w nowoczesnym wydaniu

16.12.2018 wzięliśmy udział w 27 Polskiej Wigilii dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Giżycko, która odbyła się w Hotelu Tajty. Na tę okoliczność przygotowaliśmy jasełka przedstawiające świąteczną historię w nowoczesnym wydaniu. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy umilić ten wspaniały wieczór osobom starszym i samotnym.

100 Lecie odzyskania Niepodległości

11 listopada jak wszyscy Polacy świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz Kraj. Wychowawcy pomogli nam przygotować patriotyczne, biało-czerwone przysmaki, a punktualnie o 12stej odśpiewaliśmy hymn Polski. Było poważnie i dostojnie, ale zarazem bardzo cieszyliśmy się z tak pięknej rocznicy. Przygotowaliśmy również na tę okoliczność gazetkę w salonie.

Straszne Święto

26.10.2018 roku w Naszej placówce odbyła się zorganizowana impreza przebierana z okazji Halloween. Przez kilka dni stroiliśmy salon w dynie, pajęczyny, pająki i nietoperze. Każdy chciał mieć jak najlepsze przebranie, by wyglądać najstraszniej. Było też „straszne” jedzenie. Nawet wychowawcy zadbali o swoje przebrania. Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie,  wszyscy otrzymali drobne upominki z tej okazji. Zobaczcie fotogalerię jak świetnie się bawiliśmy.

Pokaz Cyrkowy

10.10.2018 roku dzięki uprzejmości Dyrektora Cyrku Korona, mieliśmy możliwość uczestniczenia w niezwykłym cyrkowym pokazie. Wszystko było bardzo profesjonalnie przygotowane i ciężko zdecydować się co podobało nam się najbardziej. Były bardzo ryzykowne pokazy na poziomej linie, podniebne akrobacje na olbrzymim żyrandolu, śmieszni klauni oraz cudowne zwierzęta. To był ogrom pozytywnych emocji. Dziękujemy ! 🙂

Wycieczka w Góry

Wycieczkę do Szklarskiej Poręby zapamiętamy na pewno na długo. Większość z nas pierwszy raz miała okazję być w górach. Wycieczka była pełna atrakcji. Jeździliśmy wyciągiem krzesełkowym. W Karpaczu odwiedziliśmy Prywatne Muzeum Klocków Lego i Park Bajek. Kiedy rozpadał się deszcz wybraliśmy się na termy Cieplickie. Widzieliśmy wodospady Kamieńczyka i Szklarki. Uczestniczyliśmy w warsztatach w Leśnej Hucie Szkła, gdzie własnoręcznie ozdabialiśmy szklanki, które później mogliśmy zabrać do domu. Byliśmy też w rodzinnym Parku Rozrywki oraz w Dino Parku, po którym poruszaliśmy się dinomelexem. Wzięliśmy tam również udział w seansie filmu 5D, wszystko się kołysało, wiał wiatr i chlapała na nas woda. To były niezapomniane emocje, do których jeszcze długo będziemy wracać. Teraz czeka nas jeszcze biwak w Kruklankach…