o Nas

Domy Dziecka w Giżycku są placówkami socjalizacyjnymi, zapewniającymi opiekę dzieciom na mocy postanowienia sądu. Dom dla Dzieci Jaś zapewnia 14 miejsc, Dom dla Dzieci Małgosia również 14 miejsc oraz Dom dla Dzieci Wojtek także 14 miejsc. Są to placówki koedukacyjne, co oznacza, że mieszkają tu razem chłopcy i dziewczęta.

Dyrektorem Domów dla Dzieci Jaś Małgosia Wojtek jest pani Bernadetta Wojtuń, która pełni tę funkcję od 1.02.2017 roku. Ponadto pracuje tu jeszcze szereg osób, które zajmują się wieloma ważnymi dla dzieci sprawami. Są to, oprócz naszej Pani referent – Dorotki, Koordynator– Jarosław, Pani psycholog – Iwona, pracownik socjalny – Pani Sylwia, pielęgniarka – Pani Ewa, złota rączka i zarazem kierowca – Pan Piotr oraz dbająca o porządek i wykonująca drobne poprawki krawieckie – Pani Ewa.

Od lutego 2017 działamy jako trzy placówki: Dom dla Dzieci JAŚ, Dom dla Dzieci MAŁGOSIA i Dom dla Dzieci WOJTEK a naszym organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Giżycku. Aktualnie mieścimy się w dwóch pobliskich budynkach połączonych podwórzem.
W pierwszym budynku na parterze znajduje się część biurowa i gabinety: Pani Dyrektor, referent oraz pedagoga, pracownika socjalnego, pielęgniarki i psychologów. Na pierwszym piętrze znajduje się Dom dla Dzieci JAŚ, na piętrze drugim funkcjonuje Dom dla Dzieci MAŁGOSIA, natomiast Dom dla Dzieci WOJTEK mieści się w drugim budynku, po drugiej stronie podwórza. Każda z placówek składa się z pokoi dzieci, salonu, kuchni z jadalnią, łazienek i pokoju wychowawców. Dzieci pod opieką wychowawców przygotowują posiłki, sprzątają, robią zakupy.

Wszyscy staramy się, aby nasze dzieci czuły się z nami jak najlepiej, przygotowywały się do godnego wejścia w dorosłe, samodzielne życie oraz żeby nie zabrakło im miłości i czułości, których tak bardzo potrzebują.

Wiele osób wspiera nasz dom, a my z ogromną radością odnosimy się do każdej, choćby najmniejszej formy pomocy. Każdy gest dobrej woli, każde wsparcie, nie tylko finansowe, będzie dla nas bardzo pomocne. To dzięki Państwa wsparciu dzieci mogą pojechać na kolonie letnie, mogą zaprosić przyjaciół na przyjęcie urodzinowe, wreszcie mogą pisać w szkole ładnymi długopisami i flamastrami. To pozwala im czuć, że są dla kogoś ważne.